Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини — невід'ємна умова діяльності компанії «Даноша».

Наша політика внесення органічного добрива — його необхідно вносити таким чином, щоб не створювати загрози для здоров'я людей та тварин, а також, щоб не зашкодити оточуючому середовищу. Об'єм природнього добрива, внесеного в грунт за рік, не може перевищувати в загальному 170 кг азоту на 1 гектар.

Ми зберігаємо органічні відходи у безпечний спосіб:

  • Використовуємо 100% щільно закриті лагуни.
  • Відсутність протікання в грунтові води.
  • Відсутність випаровування.

Ми використовуємо технологію, яка є найбезпечнішою в екологічному плані — техніка обладнана спеціальною системою комп'ютерного керування дозуванням, щоб бути певним, що саме необхідна кількість органічного добрива вноситься в окремий гектар землі.

Два підземні трубопроводи біологічних відходів (6 та 7,8 км завдовжки) використовуються для того, щоб транспортувати відходи якнайближче до полів і таким чином зменшити обсяги транспортування вантажівками.

Перед сезоном внесення органічного добрива його зразки відправляються до Івано-Франківського центру захисту родючості грунтів та якості продукції, ветеринарної лабораторії для перевірки на наявність різних речовин та відсутність патогенів.

Відповідно до політики добросусідства, якої притримується «Даноша», ми повідомляємо місцеві громади перед початком сезону внесення органічних добрив, і вони можуть повідомити нам про те, що будуть проводитися громадські заходи в цей період, і тоді під час святкування роботи в полях будуть припинені.

Моніторинг

З метою турботи про довкілля та для того, щоб пересвідчитись, що підприємство працює в межах чинного екологічного законодавства, ми кожного місяця проводимо моніторинг спостережних свердловин, які розміщені біля гноєсховищ –«лагун». 

Також щоквартально відбуваються дослідження атмосферного повітря на межі санітарно-захисних зон ферм по Калуському та Галицькому районах. Дослідження проводять Калуський та Рогатинський структурні підрозділи ДУ «Івано-Франківський лабораторний центр держсанепідслужби». Моніторинг води з свердловин, яка використовується для виробничих потреб, а також води з побутових приміщень виробництв проводиться один раз на півроку.

Крім обов’язкових аналізів, ми проводимо додаткові дослідження при потребі. Зокрема, у 2016 році ми вперше провели заміри шуму на межах санітарних зон ферм та біля житлових забудов, які розміщені найближче до тваринницьких комплексів. Завдяки наявності гарячої телефонної лінії, місцева громада має можливість звернутися з різноманітними питаннями безпосередньо до компанії, що також дозволяє ефективно слідкувати за дотриманням екологічних норм.

 

nat1.jpg