Вирощування свиней є основним видом діяльності ТзОВ «Даноша». Виробництво опирається на данські ноу-хау та високоякісний генетичний матеріал, який імпортується з Данії.

Виробничі приміщення (стайні) побудовані на основі технологій, найкращих з можливих (BAT  best available technology), які дозволяють поєднувати дуже високий рівень благополуччя тварин та хороші й безпечні умови роботи. Усі свиноматки «Даноші» утримуються в групах відповідно до Європейських стандартів, запроваджених у 2013 році.

Організація вирощування свиней на «Даноші» заснована на концепції виробництва на трьох комплексах, коли виробничий цикл поділяють на три етапи (свиноматочні ферми, ферми відлучення, ферми відгодівлі). Таким чином свині розміщуються в найкращих умовах та відповідно до їх потреб.

Свиноматочні ферми (потужність)

 • Свиноматочник Копанки                         5 800 голів
 • Свиноматочник Лука                                4 200 голів
 • Свиноматочник Делієве                          4 000 голів

Ферми відлучення (потужність)

 • Ферма відлучення Копанки                     22 000 голів
 • Ферма відлучення Лука                            21 000 голів
 • Ферма відлучення Делієве                      20 000 голів
 • Ферма відлучення Вилки                         4 000 голів

Ферми відгодівлі (потужність)

 • Ферма відгодівлі Копанки                         25 000 голів
 • Ферма відгодівлі Тустань                          24 000 голів
 • Ферма відгодівлі Лани                               12 000 голів
 • Ферма відгодівлі Маріямпіль                   12 000 голів
 • Ферма відгодівлі Вилки                              9 200 голів

Корівник

Вирощування корів є ще одним видом діяльності ТзОВ «Даноша», започаткованим у 2014 році. Нова галузь, а саме вирощування молочного поголів’я ВРХ, стало нововведенням у виробництві компанії із застосуванням новітніх технологій.

На початку 2014 року компанія розпочала реконструкцію старого корівника у с.Студінка Калуського району. Ферма створена із застосуванням данських ноу-хау та працює відповідно до європейських технологічних стандартів. Виробничі приміщення побудовані згідно вимог до санітарно-технічних норм та з попереднім проведенням ветеринарно-санітарного контролю і нагляду за приміщеннями з метою забезпечення безпечних умов для роботи з тваринами.

Уже в жовтні 2014 року завезли перших корів голштино-фрізької породи (Holstein) чорно-білого кольору, яка характеризується великими надоями молока. Ця порода була розроблена американськими та канадськими генетиками. Щодо генетичного матеріалу, то 100 вагітних нетелів було імпортовано з Угорщини. Народження перших телят відбулося наприкінці листопада 2014 року, а уже в середині грудня було 15 телят.

Для доїння корів використовується спеціальна система: молокопровід з автоматичним апаратом. Кількість молока, яке виробляють нетелі голштинської породи становить 30 літрів на день. До березня очікуються надої до 2 500 літрів, а до кінця літа — 5 000 літрів на день.

У раціон харчування входить корм з наступними складовими: суха суміш ріпаку, кукурудзи, пшениці, соломи та цукрового буряка із домішками мінералів.

nat2.jpg